Za výbor SDH Lično Aleš Zárybnický (článek - Obecní zpravodaj 1/2019):

Soutěž

Druhé čtvrtletí se tradičně neslo v duchu sportovním. Tentokrát se družstvo mužů zúčastnilo, první červnový víkend, okrskové soutěže v Třebešově, kde jsme předvedli exkluzivní výkon a podařilo se nám tak pokořit důležitý milník a stanovit tak nový ličenský rekord - a to splnit požární útok pod 30 sekund! První pokus požárního útoku sice zradila technika, nicméně zafungovaly dobré dlouholeté vztahy se sousedními Černíkovicemi, kteří byli ochotni a na druhý pokus útoku nám zapůjčili svoje čerpadlo PS 12 a my tak všem mohli dokázat, že kluci z Lična prostě umí! Druhou disciplínou byla štafeta 4x100m, kde opět družstvo ukázalo svoji kvalitu a štafetu vyhrálo. Bohužel i přes bravurní výkon jsme v celkovém součtu obsadili 2. příčku z 6 družstev, kde výkon družstva jako takového sice byl na vítězství, nicméně výkon požárního stroje není konkurenceschopný s těmi nejlepšími. Na základě úspěchu z okrskového kola jsme se rozhodli reprezentovat obec i na okresním kole v požárním sportu na Vrbici, kde krom dvou již zmíněných disciplín byla také štafeta 100m překážek (účastní se 5 jednotlivců ze sboru). Z celkových 10 družstev jsme ve štafetě 4x100m i jednotlivcích obsadili 2. příčku, bohužel při požárním útoku nás především závady na materiálu stály drahocenné vteřiny a přišli jsme tak o možnost postupu na krajské kolo, kam postupují nejlepší 2. Celkově jsme v součtu všech bodů skončili 4. o bod za 3. Rájcem.

Tímto bych chtěl poděkovat celému družstvu za předvedené výkony, klukům z Černíkovic za zapůjčení PS 12 na obou soutěžích a obci Lično za podporu, kterou zde máme, a doufám, že společně doladíme technické zázemí natolik, že budeme moci reprezentovat obec Lično i na vyšších soutěžích.

Voda

Jak už je tomu pár let tradicí, opět jsme s dětmi podstoupili fyzickou přípravu v podobě splutí řeky. I když původní plán byl podobný tomu loňskému, a to splout řeku Sázavu, okolnosti nás nakonec donutily změnit plán a přeorganizovat vše na řeku Orlici. Vzhledem k tomu, že jsme si vybrali nejvytíženější víkend v roce, tak jsme byli nuceni trochu improvizovat a pojmout to jinak než roky předchozí. Předposlední sobotu v červnu jsme tak zabalili svačiny a pěškobusem jsme vyrazili směr Rampa Sport Týniště nad Orlicí, kde na nás čekala dodávka s věcmi. Po příjemně našmajdaných 10ti kilometrech jsme dorazili na místo určení, kde jsme se občerstvili, postavili stany a mohli tak začít ladit taktiku na druhý den. Až jsme se vyspali do růžova a dali si nějakou tu snídani, protáhli jsme se a šli na věc. Všech 18 loděk s „háčky“ v dětském podání vyplulo směr Krňovice, kam po několika kratších občerstvovacích pauzách a jedné větší, kde jsme opekli buřty na ohništi, úspěšně dorazilo. I přes to, že se nás letos cvakl rekordní počet, tak až na pár oděrek a utopený telefon se nikomu nic nestalo. Velké díky patří Tomášovi Vilímkovi mladšímu za organizaci a všem těm, kdo si udělal čas a ve svém vlastním volnu se na akci podílel.

Za výbor SDH Lično Václav Kopecký (článek - Obecní zpravodaj 3/2019):

V  uplynulém období jsme se zabývali především opravami a úpravami. V první řadě nám začala dosluhovat PS 12 a říkala si o větší opravu. Tato stříkačka se používá jako soutěžní. Oprava byla zadána firmě JK Still Výrava. Bylo opraveno čerpadlo, zabroušeny ventily a stroj seřízen. Dnes běží jako hodiny. Nový kabát dostala i  vrata zbrojnice. Zvolili jsme typické barvy pro hasiče - červenou a bílou. Chybí ještě nátěr zárubní a  do  bílého pole nápis HASIČI. O opravu si říkaly i  soutěžní překážky a  soutěžní káď, které jsme zrenovovali vlastními silami. Základna bude nová a termín dodání je do konce listopadu. Do zbrojnice bylo také zavedeno plynové topení. To nahradilo stará akumulační kamna. Přínos bude také i pro pracovníky obce, kteří s námi sdílejí část prostoru. Zde mají uloženu část techniky a nářadí.

U dětí máme tři nové členy: Irenu Novákovou, Karolínu Novákovou a Jendu Kuckira. Děti začaly trénovat na Závod požární všestrannosti, který se koná 5. 10. v Křovicích. Do  konce roku bude pro děti uskutečněn výlet do  Hradce Králové, kde si vyzkouší svoji zdatnost na horolezecké stěně. Na  začátek nového roku chystají vedoucí s dětmi namalovat plakáty na ostatky a od února opět tréninky na Plamen a ostatní soutěže.